Kilka słów wstępu…

Nazywam się Marek Gabała. Jestem nauczycielem fizyki w klasach programu Matury Międzynarodowej oraz w klasach matematyczno-fizycznych w II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie. Pracuję również na stanowisku nauczyciela-konsultanta Pracowni ds. Wdrażania i Wspierania Dwujęzyczności oraz Projektów Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie.

Swoją przygodę z nauczaniem zacząłem w 1994 roku. Do 2007 roku uczyłem fizyki i informatyki, później już tylko fizyki w szkołach każdego poziomu – podstawowej, gimnazjum oraz liceum.

Od lat tworzę różnego rodzaju materiały dydaktyczne – scenariusze lekcji, prezentacje, zbiory zadań, karty pracy itp. W ostatnich latach, jako pracownik Centrum Doskonalenia Nauczycieli, prowadzę szkolenia i warsztaty dla nauczycieli fizyki i nie tylko. W ramach warsztatów udostępniam uczestnikom sporo swoich pomysłów i produkcji, które, takie przynajmniej odnoszę wrażenie, wydają się być pomocne w pracy koleżanek i kolegów „po fachu”. I tu pojawia się pomysł prowadzenia bloga, jako platformy szerszego dzielenia się swoimi pomysłami i nauczycielską „twórczością”.

Mam nadzieję, że udostępnione tą drogą materiały okażą się wartościowe i użyteczne.%d blogerów lubi to: